تاتو چیست
0

تاتو چیست؟

در حالی که ممکن است این سوال به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما در جواب “تاتو چیست؟” می توان پاسخ های مختلفی ارائه داد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تعریف تاتو و انواع آن

تاتو عبارت است از علامت، شکل، طرح یا کلمه ای که عمداً روی پوست ثابت یا قرار داده شده است که به دو صورت می باشد:
الف: تاتو دائمی که غیر قابل حذف می باشند و با وارد کردن رنگدانه به زیر پوست ایجاد می شود.
ب: تاتو هایی که به طور موقت روی پوست اعمال می شود و شبیه یک تاتو دائمی است ولی معمولاً برای چند روز تا چند هفته باقی می ماند.

تاتو دائمی با وارد کردن جوهر، رنگ‌ ویا رنگدانه‌ های غیرقابل پاک شدن یا موقتی، در لایه درم پوست برای تشکیل طرح ایجاد می‌شود و هنر ایجاد تاتو به عنوان خالکوبی شناخته می شود.

تاتو ها از سه دسته کلی تشکیل می شوند: صرفاً تزئینی (بدون معنای خاص)، نمادین (با معنای خاص مربوط به خالکوبی) و تصویری (تصویر یک شخص یا آیتم خاص).

علاوه بر این تاتو می تواند برای شناسایی نیز استفاده گردد، مانند تاتو گوش بر روی دام که به عنوان نوعی برندسازی استفاده شود.

تاتو در حال حاضر یک شکل قابل قبول از هنر بدن است. بسته به محل سکونت شما، ممکن است محدودیت های سنی خاصی وجود داشته باشد که ممکن است حداقل سن را برای انجام تاتو تعیین کند. در بیشتر موارد، قبل از انجام خالکوبی باید 18 سال سن داشته باشید یا رضایت والدین را داشته باشید.

تاتو ها چه یک قطعه یادبود باشد و چه بیانگر علایق، سرگرمی ها یا حتی مضامین عاشقانه باشد، از نظر تاریخ فرهنگی و قدمت این هنر غنی هستند و شایسته احترام میباشند.

تاتو از دیرباز یکی از روش‌های تشریفاتی در بیشتر فرهنگ‌ ها در سراسر جهان بوده است. از تاتوهای کهن در آفریقا گرفته تا گریفین‌ها و هیولاهای مرکب سلت‌ ها که بعداً بر روی اجساد آنها یافت شد، تاتو ها برای نشان دادن رویدادهای خاص، احترام و حتی برای پیوند بدن با بقایای خاکستر که بعداً در زیر پوست جوهر می‌شوند استفاده می‌شود.

خالکوبی ها داستانی را روایت می کنند و به هر زبانی قابل نوشتن هستند. از نمادهایی که تصاویر فرهنگی را به تصویر می‌کشند تا کلمات و طرح‌های فونت، یک تاتو می‌تواند آن را بسازد و داستان شما را روی بوم زنده پوست شما تعریف کند.

برای تجلیل از زندگی، انتخاب‌ ها، و ادای احترام و یادبود به اهداف و همراهان زندگی، تتو و خالکوبی‌ ها توانایی هنرمندانه‌ای برای بیان این موارد دارند. بسیاری از مردم ترجیح می دهند کسانی را که دوست دارند به یاد بیاورند و سنت ها و رویدادهای زندگی را با تاتو به یاد آورند. به قول معروف، یک عکس هزاران کلمه را بیان می کند.

هزینه تاتو چقدر است؟

درست همانطور که انتظار دارید برای زیبایی، مو و سایر خدمات حرفه ای به یک حرفه ای پول بدهید، هنرمندان تاتو نیز نرخ های خود را تعیین می کنند و انتظار دارند بر اساس جزئیات طراحی و سطح مهارت حرفه ای خود، دستمزد منصفانه ای دریافت کنند. هرچه هنرمند بهتر و شناخته شده‌ تر باشد، احتمالاً هزینه بیشتری خواهید پرداخت و مطمئن باشید همه هنرمندان قبل از شروع کار در مورد نرخ خود صحبت خواهند کرد.

مواردی که باید برای انجام تاتو در نظر بگیرید.

قبل از انجام یک تاتو حرفه ای، باید زمان و توجه مناسبی را به طرح خود اختصاص دهید تا از احتمال پشیمانی جلوگیری شود. تاتوهای عجولانه در صدر فهرست پاک کردن تاتو قرار دارند، پس خیلی سریع آن را انتخاب نکنید. مدتی را صرف بررسی سبک های هنری تاتو کنید تا سبک شخصی خود را پیدا کنید. با مطالعه، متوجه خواهید شد که با شروع توجه به هنر تاتو بدن، به سبک های مختلف کشیده می شوید.

انتخاب هنرمند تاتو نیز در فرآیند خالکوبی ضروری است. وقت خود را صرف کنید و در مورد هنرمندان برتر تاتو تحقیق کنید. چند مورد از جدیدترین نمونه های تاتو را تماشا کنید تا سبک ها و تکنیک های اساسی را بیاموزید و سپس آن را انجام دهید.

با مطالعه آثار هنرمندان و نقاشان مدرن، نگاه هنری خود را به سطح شخصی تری بالا ببرید. ادبیات و اسطوره شناسی را کاوش کنید و شروع به ربط دادن چیزهای احساسی کنید که ممکن است برای شما در تفاسیر طراحی کاربرد داشته باشد. این بخش سرگرم کننده است، اما، به هر حال، می تواند یک فرآیند مادام العمر باشد. وقت خود را صرف کنید. بدن شما سزاوار بهترین پاسخ به این سوال است که تاتو چیست؟

تاتو چیزی است که برای همیشه بخشی از وجود شما می شود.

ارسال نظر

تیم تهران تتو ( مخصوص بانوان ) – ۰۹۲۲۹۳۳۱۴۱۶

تاتو ابدومینوپلاستی
تاتو ابدومینوپلاستی
تاتو روی بخیه
تاتو روی بخیه
تاتو کاور سوختگی
تاتو روی سوختگی
تاتو پزشکی
تاتو پزشکی
تاتو بدن
تاتو بدن
تاتو زنانه
تاتو زنانه