درباره تاتو

همه چیز درباره تاتو و انواع آن ، سبک ها ، طرح ها و تاریخچه تاتو

تاتو چیست

تاتو چیست؟

در حالی که ممکن است این سوال به اندازه کافی ساده به نظر برسد، اما در جواب “تاتو چیست؟” می توان پاسخ های مختلفی ارائه داد که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

تعریف تاتو و انواع آن

تاتو عبارت است از علامت، شکل، طرح یا کلمه ای که عمداً روی پوست ثابت یا قرار داده شده است که به دو صورت می باشد:
الف: تاتو دائمی که غیر قابل حذف می باشند و با وارد کردن رنگدانه به زیر پوست ایجاد می شود.
ب: تاتو هایی که به طور موقت روی پوست اعمال می شود و شبیه یک تاتو دائمی است ولی معمولاً برای چند روز تا چند هفته باقی می ماند.

تاتو دائمی با وارد کردن جوهر، رنگ‌ ویا رنگدانه‌ های غیرقابل پاک شدن یا موقتی، در لایه درم پوست برای تشکیل طرح ایجاد می‌شود و هنر ایجاد تاتو به عنوان خالکوبی شناخته می شود.

تاتو ها از سه دسته کلی تشکیل می شوند: صرفاً تزئینی (بدون معنای خاص)، نمادین (با معنای خاص مربوط به خالکوبی) و تصویری (تصویر یک شخص یا آیتم خاص).

علاوه بر این تاتو می تواند برای شناسایی نیز استفاده گردد، مانند تاتو گوش بر روی دام که به عنوان نوعی برندسازی استفاده شود.

تاتو در حال حاضر یک شکل قابل قبول از هنر بدن است. بسته به محل سکونت شما، ممکن است محدودیت های سنی خاصی وجود داشته باشد که ممکن است حداقل سن را برای انجام تاتو تعیین کند. در بیشتر موارد، قبل از انجام خالکوبی باید 18 سال سن داشته باشید یا رضایت والدین را داشته باشید.

تاتو ها چه یک قطعه یادبود باشد و چه بیانگر علایق، سرگرمی ها یا حتی مضامین عاشقانه باشد، از نظر تاریخ فرهنگی و قدمت این هنر غنی هستند و شایسته احترام میباشند.

تاتو از دیرباز یکی از روش‌های تشریفاتی در بیشتر فرهنگ‌ ها در سراسر جهان بوده است. از تاتوهای کهن در آفریقا گرفته تا گریفین‌ها و هیولاهای مرکب سلت‌ ها که بعداً بر روی اجساد آنها یافت شد، تاتو ها برای نشان دادن رویدادهای خاص، احترام و حتی برای پیوند بدن با بقایای خاکستر که بعداً در زیر پوست جوهر می‌شوند استفاده می‌شود.

خالکوبی ها داستانی را روایت می کنند و به هر زبانی قابل نوشتن هستند. از نمادهایی که تصاویر فرهنگی را به تصویر می‌کشند تا کلمات و طرح‌های فونت، یک تاتو می‌تواند آن را بسازد و داستان شما را روی بوم زنده پوست شما تعریف کند.

برای تجلیل از زندگی، انتخاب‌ ها، و ادای احترام و یادبود به اهداف و همراهان زندگی، تتو و خالکوبی‌ ها توانایی هنرمندانه‌ای برای بیان این موارد دارند. بسیاری از مردم ترجیح می دهند کسانی را که دوست دارند به یاد بیاورند و سنت ها و رویدادهای زندگی را با تاتو به یاد آورند. به قول معروف، یک عکس هزاران کلمه را بیان می کند.

هزینه تاتو چقدر است؟

درست همانطور که انتظار دارید برای زیبایی، مو و سایر خدمات حرفه ای به یک حرفه ای پول بدهید، هنرمندان تاتو نیز نرخ های خود را تعیین می کنند و انتظار دارند بر اساس جزئیات طراحی و سطح مهارت حرفه ای خود، دستمزد منصفانه ای دریافت کنند. هرچه هنرمند بهتر و شناخته شده‌ تر باشد، احتمالاً هزینه بیشتری خواهید پرداخت و مطمئن باشید همه هنرمندان قبل از شروع کار در مورد نرخ خود صحبت خواهند کرد.

مواردی که باید برای انجام تاتو در نظر بگیرید.

قبل از انجام یک تاتو حرفه ای، باید زمان و توجه مناسبی را به طرح خود اختصاص دهید تا از احتمال پشیمانی جلوگیری شود. تاتوهای عجولانه در صدر فهرست پاک کردن تاتو قرار دارند، پس خیلی سریع آن را انتخاب نکنید. مدتی را صرف بررسی سبک های هنری تاتو کنید تا سبک شخصی خود را پیدا کنید. با مطالعه، متوجه خواهید شد که با شروع توجه به هنر تاتو بدن، به سبک های مختلف کشیده می شوید.

انتخاب هنرمند تاتو نیز در فرآیند خالکوبی ضروری است. وقت خود را صرف کنید و در مورد هنرمندان برتر تاتو تحقیق کنید. چند مورد از جدیدترین نمونه های تاتو را تماشا کنید تا سبک ها و تکنیک های اساسی را بیاموزید و سپس آن را انجام دهید.

با مطالعه آثار هنرمندان و نقاشان مدرن، نگاه هنری خود را به سطح شخصی تری بالا ببرید. ادبیات و اسطوره شناسی را کاوش کنید و شروع به ربط دادن چیزهای احساسی کنید که ممکن است برای شما در تفاسیر طراحی کاربرد داشته باشد. این بخش سرگرم کننده است، اما، به هر حال، می تواند یک فرآیند مادام العمر باشد. وقت خود را صرف کنید. بدن شما سزاوار بهترین پاسخ به این سوال است که تاتو چیست؟

تاتو چیزی است که برای همیشه بخشی از وجود شما می شود.

12 سبک تاتو بدن که باید بشناسید

12 سبک تاتو بدن که باید بشناسید


در اینجا احتمالاً هزاران سبک تاتو بدن وجود دارد که هنرمندان با استعداد هر روز سبک خود را ایجاد می کنند. اما بسیاری از این طرح‌ها از برخی از سبک‌های تاتو بدن محبوب تاریخی اقتباس شده‌اند – بسیاری از آنها دهه‌ها یا حتی قرن‌ها قدمت دارند.

در اینجا دوازده مورد از سبک های کلاسیک هنر تاتو بدن و خالکوبی وجود دارد، آنهایی که قطعاً می خواهید قبل از شروع به طراحی تاتو بدانید. اگر به دنبال سبک تاتو عالی هستید، ممکن است نتوانید از اصطلاحات دقیق آنچه می خواهید استفاده کنید، اما به احتمال زیاد یکی از این موارد را قبلاً در ذهن دارید. فهمیدن اینکه دقیقاً می خواهید خالکوبی عالی شما چگونه به نظر برسد دشوار است، اما امیدواریم سبک های زیر به شما کمک کند تا آن را محدود کنید.

1. آمریکایی کلاسیک

تاتو بدن کلاسیک

سبک های تاتو بدن – کلاسیک

این ممکن است اولین نوع خالکوبی باشد که به آن فکر می کنید، یک سبک قدیمی که با خطوط برجسته و استفاده از رنگ ها و تصاویر مشابه تعریف می شود. آنها با اقیانوس و تصاویر دریایی، پیکره های زنانه، حیوانات درنده خشن، یا ترکیبی از قلب، گل رز و خنجر گره خورده اند. این سبک تاتو بدن توسط نورمن “ملوان جری” کالینز در دهه 1930 رایج شد، اما امروزه یک انتخاب ثابت است – در اینجا توسط فرانکی کاراچیولی از Kings Avenue Tattoo نشان داده شده است.

2. مدرسه جدید

تاتو بدن سبک – مدرسه جدید

خالکوبی های New School مانند یک کتاب کمیک دیوانه بر روی بدن شما هستند. آثار جسی اسمیت در این رده مشهور است و جهان‌های خیالی افسانه‌ای پر از هرج و مرج و اغلب حیواناتی با شخصیت‌هایی با رنگ‌های زنده را به تصویر می‌کشد.

3. ژاپنی

سبک های تاتو بدن ژاپنی

همانطور که در پست قبلی به شما نشان دادیم، قرن ها تاریخ برای هنر تاتو در سراسر جهان وجود دارد. یکی که محبوبیت خود را حفظ کرده است سبک ژاپنی Irezumi است. هنرمندان تاتو هنوز هم برداشت های سنتی و جدید را از این شاهکارهای کلاسیک خلق می کنند. و این ژانری است که به ویژه برای تصاویر بزرگی که پشت، بازوها و پاها را می پوشانند، شناخته شده است.

در اینجا، کریس اودانل از نیویورک تصاویر سنتی حیوانات، گل‌ها و سامورایی‌های این سبک را به نمایش می‌گذارد.

4. مشکی و خاکستری

سبک های تاتو بدن سیاه و خاکستری

جسیکا ماسیتی از LA’s East Side Tattoo نمونه‌های عالی از انواع مختلف کار در ژانری را به ما نشان می‌دهد که می‌تواند طیف وسیعی از سبک‌ها را در بر گیرد. تصاویر سیاه و خاکستری با موضوع محدود نمی شوند، هر چیزی و همه چیز را به طور واقعی در سایه های خاکستری به تصویر می کشند، که در اصل با آب کردن جوهر سیاه برای ایجاد طیفی از سایه ها انجام می شد.

5. پرتره

سبک های تاتو بدن پرتره

شین اونیل با پرتره‌اش، که زیرمجموعه‌ای از ژانر رئالیسم است (که دقیقاً به نظر می‌رسد – رندرهای واقعی از تصاویر) به ما نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید با خالکوبی‌ها واقع‌گرایانه شوید. بدون خطوط مشکی برخی از سبک های کلاسیک تر، هنرمندان می توانند به برداشت های دقیق و ترسناکی از افراد در رنگ ها و سیاه و خاکستری دست یابند.

6. بچسبانید و فشار دهید

سبک های تاتو بدن استیک و نوک زدن

هنرمند Slowerblack امکانات stick-n-poke را به نمایش می گذارد، جایی که هنرمند از یک سوزن برای ایجاد طرح های ساده استفاده می کند. این هنر که اخیراً برای خالکوبی‌های DIY رایج شده است، در دستان حرفه‌ای این هنر می‌تواند به سطوح زیبایی برسد که مشخصه آن خطوط ضخیم و برجسته است که اغلب به رنگ سیاه ساده با الگوهای تزئینی کوچک مشخص می‌شود.

7. واقع گرایی

طراحی تاتو بدن واقعی با حیوانات

خالکوبی های واقع گرایانه می توانند هر چیزی را از مناظر یا اشیا گرفته تا حیوانات و انسان ها به تصویر بکشند. چه رنگارنگ و چه سیاه و سفید، این یک سبک تاتو بدن کلاسیک است که اگر چیزی بسیار خاص وجود دارد که می خواهید به تصویر بکشید ایده آل است. درست کردن تاتو های واقع گرایانه دشوار است و برای ایجاد یک اثر هنری با ظاهری واقع گرایانه با تأثیر بصری شگفت انگیز نیاز به یک هنرمند یا طراح خالکوبی ماهر است.

8. سیاه کاری

سبک های تاتو بدن Blackwork

Blackwork یک سبک تتو است که در اصل از خالکوبی های اصلی قبیله ای گرفته شده است و از خطوط سیاه ضخیم و پررنگ در اشکال هندسی مختلف ساخته شده است. اما هنرمندان همچنان این ژانر را به سطوح جدیدی می‌برند و الگوها و تصاویری را که از انواع منابع به دست می‌آیند در قطعات مسحورکننده‌ای که به اشکال مختلف در اطراف بدن می‌چرخند، ترکیب می‌کنند، مانند مواردی که از Nazareno Tubaro (که همچنین تصویر برجسته را خلق کرده است!)

9. بیومکانیکی

سبک های تاتو بدن بیومکانیک

تاتو بدن بیومکانیکی که معمولاً با دست آزاد هستند، با جریان منحصربه‌فرد بدن فرد سازگار می‌شوند، به این معنا که ماشین‌هایی را که می‌توانند در پوست پنهان شوند، تقلید کنند. وقتی این پسران بد را مطرح می کنید، دور شدن از نام رومن آبروگو سخت است – تصاویر بیگانه و الهام گرفته از مکانیکی او اغلب دست ها و پاهای مشتریانش را می پوشاند.

10. هندسی

طرح تاتو بدن هندسی

تاتو های هندسی در حال حاضر بسیار محبوب هستند و زمانی که به درستی انجام شوند می توانند واقعا بی انتها باشند. آنها می توانند فقط عناصر هندسی داشته باشند یا ترکیبی از عناصر هندسی و ارگانیک (اغلب گل یا طبیعی) داشته باشند. تضاد بین خطوط دقیق و تیز این سبک خالکوبی و منحنی های بدن آنها را به شکلی جسورانه برجسته می کند.

11. سطل زباله واقع گرایانه

سبک های تاتو بدن سطل زباله واقعی

Realistic Trash Polka توسط باشگاه خالکوبی Buena Vista آلمان ساخته شده است. ساخته شده توسط Simone Plaff و Volko Merschky، فوراً به دلیل ساختار کلاژ مانند، پیچیده و نمونه برداری از مواد چاپی – از عکاسی تا دست نویسی، پاشیدن رنگ گرفته تا تایپ کردن، قابل تشخیص است.

12. سوررئالیسم

سبک های تاتو بدن سورئالیسم

ژانر هنری سوررئالیسم به هنرمندان مواد زیادی برای کار می دهد. سبک هنری می تواند تغییر کند، موضوع می تواند تغییر کند، اما تا زمانی که بیننده با آن احساس فانتزی متعالی از تجربه بیرون بیاید، هنرمند به هدف خود رسیده است. در تصویر اینجا آثار شگفت انگیز خالکوبی میلانی پیترو سدا، صاحب فروشگاه The Saint Mariner است.

تاریخچه تاتو و خالکوبی تاریخ باستانی و اسرارآمیز

تاریخچه تاتو و خالکوبی تاریخ باستانی و اسرارآمیز


انسان ها هزاران سال است که بدن خود را با تاتو مشخص کرده اند. این طرح‌های دائمی – گاهی ساده، گاهی دقیق، همیشه شخصی – به‌عنوان طلسم، نماد وضعیت، اعلام عشق، نشانه‌های اعتقادات مذهبی، زینت‌ها و حتی انواع مجازات عمل کرده‌اند. جوآن فلچر، محقق بخش باستان شناسی دانشگاه یورک در بریتانیا، تاریخچه خالکوبی و اهمیت فرهنگی آن را برای مردم سراسر جهان، از مرد یخی معروف، یک مومیایی یخ زده 5200 ساله، توصیف می کند.

اولین شواهد از تاتو چیست؟
از نظر خالکوبی بر روی بدن واقعی، اولین نمونه های شناخته شده برای مدت طولانی نمونه های مصری بوده و بر روی چندین مومیایی زن مربوط به قرن بیستم وجود داشته است. اما به دنبال کشف جدیدتر، مرد یخی از منطقه مرز ایتالیا و اتریش در سال 1991 و الگوهای خالکوبی او، این تاریخ هزاران سال دیگر به عقب کشیده شد، زمانی که آن حدود 5200 سال قدمت کربنی داشت.

آیا می توانید خالکوبی روی مرد یخی و اهمیت آنها را توضیح دهید؟

پس از گفتگو با همکارم پروفسور دان بروثول از دانشگاه یورک، یکی از متخصصانی که او را معاینه کردند، توزیع نقاط تاتو شده و ضربدرهای کوچک در قسمت پایین ستون فقرات و مفاصل زانوی راست و مچ پا مربوط به نواحی دژنراسیون ناشی از فشار است. با این پیشنهاد که آنها ممکن است برای کاهش درد مفاصل استفاده شده باشند و بنابراین اساساً درمانی هستند. این همچنین توزیع تا حدی “تصادفی” آنها را در مناطقی از بدن توضیح می دهد که اگر به عنوان یک نشانگر وضعیت به کار می رفتند به راحتی قابل نمایش نبودند.

شواهدی وجود دارد که مصریان باستان تاتو و خالکوبی می کردند؟
مطمئناً شواهدی وجود دارد که زنان بر روی بدن و اندام خود از مجسمه های 4000-3500 قبل از میلاد به چهره های گاه به گاه زن که در صحنه های مقبره نشان داده شده اند. 1200سال قبل از میلاد و به شکل مجسمه 1300 قبل از میلاد، همه تاتو و خالکوبی روی ران خود دارند. همچنین ابزارهای کوچک برنزی که به عنوان ابزار خالکوبی شناخته می‌شوند، در محل شهر گوروب در شمال مصر کشف شد که مربوط به قرن بیستم است.
این تاتو ها چه عملکردی داشتند؟ چه کسی آنها را گرفت و چرا؟

خالکوبی زنان مصر باستان نقشی درمانی داشته و در دوران بسیار سخت بارداری و زایمان این خالکوبی ها توسط الگوی توزیع، عمدتاً در اطراف شکم، بالای ران ها و سینه ها وجود داشت و همچنین انواع خاصی از طرح ها، به ویژه توزیع شبکه مانند نقاط اعمال شده روی شکم را توضیح می دهد. در دوران بارداری، این الگوی خاص به شکلی محافظ گسترش می‌یابد، به همان شیوه‌ای که شبکه‌های مهره‌ای روی مومیایی‌های پیچیده شده قرار می‌گیرد تا از آنها محافظت کند و “همه چیز را در خود نگه دارد.” قرار دادن پیکرهای کوچک خدای خانگی در بالای ران‌هایشان باز هم استفاده از تاتو را به عنوان وسیله‌ای برای محافظت از تولد واقعی نشان می‌دهد، زیرا آنها محافظ زنان در حال زایمان بود و موقعیت آن در بالای ران‌ها بود که این محل مناسب در خالکوبی را به عنوان یک رسم کاملاً زنانه توضیح می دهد.

چه کسی تاتو ها را ساخته است؟
اگرچه ما هیچ مدرک مکتوب صریحی در مورد مصر باستان نداریم، اما ممکن است زنان مسن‌تر یک جامعه تاتو را برای زنان جوان‌تر ایجاد کنند، همانطور که در مصر قرن نوزدهم اتفاق افتاد و امروز در برخی از نقاط جهان اتفاق می‌افتد. .

از چه سازهایی استفاده می کردند؟

این امکان وجود دارد که ابزاری به صورت یک نوک تیز در یک دسته چوبی وجود داشت که تاریخ آن به 3000سال قبل از میلاد و توسط باستان شناس W.M.F. به نام پتری در محل ابیدوس ممکن است برای ایجاد خالکوبی استفاده شده باشد. پتری همچنین مجموعه ای از سازهای کوچک برنزی فوق الذکر را پیدا کرد. 1450 قبل از میلاد – شبیه سوزن های پهن – در محل شهر باستانی گوروب. اگر به صورت دسته ای به هم گره بخورند، الگوهای مکرری از نقاط متعدد ارائه می کنند.

این ابزار همچنین به طرز قابل توجهی شبیه به ابزارهای خالکوبی بسیار بعدی است که در مصر قرن نوزدهم استفاده می شد. نویسنده انگلیسی ویلیام لین (1801-1876) مشاهده کرد: “عملیات با چندین سوزن (به طور کلی هفت سوزن) به هم گره خورده انجام می شود: با این سوزن ها پوست به شکل دلخواه خار می شود: مقداری دود سیاه (از چوب یا روغن) مخلوط شده با شیر ، سپس به داخل آن مالیده می شود… عموماً در سنین حدود 5 یا 6 سالگی و توسط زنان کولی انجام می شود.

این تاتو ها چه شکلی بودند؟

بیشتر نمونه‌های موجود در مومیایی‌ها عمدتاً الگوهای خطوط و نقش‌های الماس نقطه‌دار هستند، در حالی که مجسمه‌ها گاهی تصاویر طبیعی‌تری دارند. خالکوبی‌هایی که گهگاه در صحنه‌های مقبره‌ها و مجسمه‌های زنانه کوچک که بخشی از لوازم آرایشی را تشکیل می‌دهند، یافت می‌شوند، همچنین مجسمه‌های کوچک خدای کوتوله Bes را در ناحیه ران دارند.

آنها از چه ساخته شده بودند؟ چند رنگ استفاده شد؟

معمولاً یک رنگدانه تیره یا سیاه مانند دوده، وارد پوست خاردار می شود. به نظر می‌رسد که رنگ‌های روشن‌تر عمدتاً در سایر فرهنگ‌های باستانی استفاده می‌شده است، مانند اینوئیت‌ها که اعتقاد بر این است که از رنگ زرد همراه با رنگدانه‌های تیره‌تر معمولی استفاده می‌کردند.

چه چیزی شما را در مورد خالکوبی مصر باستان شگفت زده کرده است؟

به نظر می‌رسد که در دوره‌ی سلسله‌ای محض، یعنی قبل از ۳۳۲ ق.م، محدود به زنان بوده است. همچنین نحوه قرارگیری برخی از طرح ها بسیار خوب دیده می شود، پس از پذیرفته شدن آنها به عنوان وسیله ای برای محافظت از زنان در دوران بارداری و زایمان استفاده می شد.

آیا می توانید تاتو های مورد استفاده در سایر فرهنگ های باستانی و تفاوت آنها را توضیح دهید؟

در میان بسیاری از فرهنگ‌های باستانی که به نظر می‌رسد از تاتو به عنوان شکل دائمی زینت بدن استفاده می‌کنند، نوبیایی‌ها در جنوب مصر از خالکوبی استفاده می‌کنند. بقایای مومیایی شده زنان فرهنگ بومی C-group در گورستان‌های نزدیک کوبان ج. 2000-15000 قبل از میلاد مشخص شد که خالکوبی‌های آبی داشتند، که حداقل در یک مورد همان ترتیب نقطه‌ها را در سرتاسر شکم نشان می‌دادند که در مومیایی‌های زن فوق‌الذکر از دیرالبهاری ذکر شده بود. مصریان باستان نیز نماینده رهبران مرد همسایگان لیبیایی بودند. 1300-1100 قبل از میلاد با علائم تاتو واضح و نسبتاً هندسی بر روی بازوها و پاهای خود و آنها را در صحنه مقبره، معبد و کاخ مصری به تصویر کشیده است.

پازیریک سکایی منطقه کوه آلتای یکی دیگر از فرهنگ های باستانی بود که از تاتو و خالکوبی استفاده می کرد. در سال 1948، جسد 2400 ساله یک مرد سکایی در سیبری کشف شد که در یخ محفوظ مانده بود، اندام و تنه او با خالکوبی های تزئین شده از حیوانات افسانه ای پوشیده شده بود. سپس، در سال 1993، زنی با خالکوبی، دوباره موجودات افسانه ای بر روی شانه ها، مچ دست و شست و با قدمت مشابه، در مقبره ای در آلتای پیدا شد. این عمل توسط نویسنده یونانی هرودوت ج. 450 قبل از میلاد، که اظهار داشت که در بین سکاها و تراکیاها “تاتو و خالکوبی نشانه نجابت بود و نداشتن آن نشان از کم‌زادگی بود.”

گزارش‌های انگلیسی‌های باستانی نیز نشان می‌دهد که آنها نیز به‌عنوان نشانه‌ای از منزلت بالا تاتو شده‌اند، و با خالکوبی‌های «شکل‌های مختلف جانوران» بر روی بدن‌شان، رومی‌ها نام یکی از قبیله‌های شمالی را «Picti»، به معنای واقعی کلمه «مردم نقاشی شده» نامیدند.

با این حال، در میان یونانیان و رومی‌ها، استفاده از تاتو یا «استیگماتا» که در آن زمان نامیده می‌شد، به نظر می‌رسد تا حد زیادی به عنوان وسیله‌ای برای علامت‌گذاری شخصی به‌عنوان «متعلق» به یک فرقه مذهبی یا به مالک جایی استفاده می‌شده است. بردگان حتی به عنوان یک اقدام تنبیهی برای نشان دادن آنها به عنوان جنایتکار. بنابراین بسیار جالب است که در زمان بطلمیوس، زمانی که سلسله ای از پادشاهان یونانی مقدونی بر مصر حکومت می کردند، گفته می شد که خود فرعون، بطلمیوس چهارم (221-205 قبل از میلاد) با برگ های پیچک تاتو شده بود تا نماد ارادت او به دیونوسوس، خدای یونانی باشد. شراب و خدای حامی خانه سلطنتی در آن زمان. این مد توسط سربازان رومی نیز پذیرفته شد و تا زمان ظهور مسیحیت در سراسر امپراتوری روم گسترش یافت، زمانی که احساس می شد خالکوبی ها “تقویت آنچه را که به شکل خدا ساخته شده است” تغییر می دهد و بنابراین توسط امپراتور کنستانتین (306-373 پس از میلاد) ممنوع شد.

ما همچنین تتو های روی بقایای مومیایی‌ شده برخی از فرهنگ‌های باستانی پیش از کلمبیا در پرو و ​​شیلی را بررسی کرده‌ایم که اغلب همان تصاویر بسیار آراسته از حیوانات، سبک و طیف گسترده‌ای از نمادهای موجود در طرح‌های منسوجات و سفال‌های آن‌ها را تکرار می‌کنند. یک مجسمه زن خیره کننده از فرهنگ ناسکا دارای تاتو بزرگی است که به نظر می رسد درست در اطراف پایین تنه او باشد که در سراسر شکم او کشیده شده و احتمالاً بار دیگر به نواحی مرتبط با تولد اشاره دارد. سپس بر روی بقایای مومیایی شده ای که باقی مانده است، خالکوبی روی تنه، اندام، دست، انگشتان دست و شست و گاهی تاتو صورت انجام می شد.

با انجان تاتو گسترده صورت و بدن که در میان بومیان آمریکا استفاده می شود، اجساد مومیایی شده گروهی از شش زن گرینلند اینویت ج. 1475 پس از میلاد نیز شواهدی برای تاتو صورت آشکار شد. معاینه مادون قرمز نشان داد که پنج نفر از زنان به صورت خطی روی ابروها، در امتداد گونه ها و در برخی موارد با یک سری خطوط روی چانه خالکوبی شده بودند. مومیایی زن تاتو شده دیگری که قدمت آن به 1000 سال قبل می رسد نیز در جزیره سنت لارنس در دریای برینگ یافت شد که خالکوبی های او از نقاط، خطوط و قلب محدود به بازوها و دست ها بود.

شواهدی برای خالکوبی نیز در میان برخی از مومیایی های باستانی یافت شده در صحرای تاکلاماکان چین یافت می شود. 1200سال قبل از میلاد، اگرچه در دوره بعدی سلسله هان (202 قبل از میلاد تا 220 پس از میلاد)، به نظر می رسد که فقط جنایتکاران خالکوبی می شده اند.

مردان ژاپنی در اواخر قرن سوم پس از میلاد شروع به زینت دادن بدن خود با خالکوبی های مفصل کردند.

تصور می‌شود که خالکوبی‌های استادانه فرهنگ‌های پلینزی در طول هزاره‌ها توسعه یافته‌اند، که دارای طرح‌های هندسی بسیار استادانه است که در بسیاری از موارد می‌تواند کل بدن را بپوشاند. پس از لشکرکشی بریتانیایی جیمز کوک به تاهیتی در سال 1769، اصطلاح جزیره نشینان «تاتاتو» یا «تاتاو» به معنای ضربه زدن یا ضربه زدن، اصطلاح مدرن ما «تاتو» را به غرب داد. سپس این علامت ها در میان اروپایی ها مد شد، به ویژه در مورد مردانی مانند ملوانان و معدنچیان زغال سنگ، با هر دو حرفه که خطرات جدی به همراه داشت و احتمالاً توضیح استفاده تقریباً طلسم مانند از لنگرها یا خالکوبی های لامپ معدنچی بر روی ساعد مردان بود.

ابزار تاتو

در مورد تاتو و خالکوبی های مدرن خارج از دنیای غرب چطور؟

خالکوبی های مدرن ژاپنی آثار هنری واقعی هستند، با بسیاری از پزشکان مدرن، در حالی که خالکوبی های بسیار ماهر ساموآ همچنان به خلق هنر خود همانطور که در دوران باستان، قبل از اختراع تجهیزات مدرن خالکوبی انجام می شد، ادامه می دهند. فرهنگ های مختلف در سراسر آفریقا نیز از تاتو استفاده می کنند، از جمله نقاط ظریف روی صورت زنان بربر در الجزایر، خالکوبی های استادانه صورت مردان ووداب در نیجر و صلیب های کوچک روی ساعد داخلی که قبطی های مسیحی مصر را نشان می دهد.

طرح های صورت مائوری نشان دهنده چیست؟

در فرهنگ مائوری نیوزلند، سر به عنوان مهم‌ترین قسمت بدن در نظر گرفته می‌شد، و صورت با تتو های فوق‌العاده استادانه یا «موکو» تزئین شده بود که به عنوان نشانه‌هایی از موقعیت بالا در نظر گرفته می‌شد. هر طرح تتو برای آن فرد منحصر به فرد بود و از آنجایی که اطلاعات خاصی را در مورد وضعیت، رتبه، اصل و نسب و توانایی های آنها می رساند، به طور دقیق به عنوان یک کارت شناسایی یا پاسپورت، نوعی بارکد زیبایی شناختی برای چهره، توصیف شده است. پس از استفاده از اسکنه‌های استخوانی تیز برای بریدن طرح‌ها روی پوست، رنگدانه‌ای مبتنی بر دوده به زخم‌های باز زده می‌شود، که سپس بهبود می‌یابد تا روی طرح ببندد. با خالکوبی های جنگجویان در مراحل مختلف زندگی آنها به عنوان نوعی آیین گذر، تزئینات به عنوان تقویت کننده ویژگی های آنها و جذابیت آنها برای جنس مخالف تلقی می شد.

اگرچه زنان مائوری نیز روی صورت خود تتو می‌شدند، اما این نشانه‌ها در اطراف بینی و لب‌ها متمرکز بود. اگرچه مبلغان مسیحی سعی کردند این عمل را متوقف کنند، زنان معتقد بودند که تتو در اطراف دهان و چانه آنها از چین و چروک شدن پوست جلوگیری می کند و آنها را جوان نگه می دارد. این عمل ظاهراً تا دهه 1970 ادامه یافت.

فکر می‌کنید چرا فرهنگ‌های زیادی بدن انسان را مشخص کرده‌اند و آیا اعمال آنها بر یکدیگر تأثیر گذاشته‌اند؟

در بسیاری از موارد، به نظر می رسد که به طور مستقل به عنوان راهی دائمی برای قرار دادن نمادهای محافظتی یا درمانی بر روی بدن، سپس به عنوان وسیله ای برای مشخص کردن افراد به گروه های اجتماعی، سیاسی یا مذهبی مناسب، یا صرفاً به عنوان شکلی از خودسازی ظاهر شده است.

با این حال، مانند بسیاری از زمینه های تزئینی دیگر، البته تأثیرات متقابل فرهنگی وجود داشت، مانند آنچه بین مصریان و نوبی ها، تراکیان ها و یونانیان و فرهنگ های بسیاری که سربازان رومی در طول گسترش امپراتوری روم با آنها مواجه شدند، وجود داشت. در قرون پایانی قبل از میلاد و قرن‌های اول پس از میلاد و مسلماً تصور می‌شود که فرهنگ پولینزی روی خالکوبی‌های مائوری تأثیر گذاشته است.